logo

KOBA-Sports Klienten

Arber Zogaj - SV Waldhof Mannheim (Mesfushor ofanzivë)


tl_files/Bilder/spieler/arber_zogaj.jpgTe dhëna personale

datëlindja: 02.04.1991
vendi i lindjës: Ludwigshafen
nacionaliteti: gjerman dhe Kosovarë
gjatësia: 182 cm
pesha: 73 kg
këmba: djathtas dhe majtas


Te dhënat e karrierës


Klubet:
2005-2007: Waldhof Mannheim U16
2007-2009: 1. FC Kaiserslautern U19
2009-deri sot: SV Waldhof Mannheim U19

Ndeshjet/gola/asistime 2008/09:
A-Junioren Bundesliga: 9 / 1

Ndeshjet gjithsej ne Ligë:
Ndeshje / Gola / asistimet
B-Junioren Bundesliga: 23 / 8 / 9
A-Junioren Bundesliga: 18 / 1 / 3

Meritat sportive:
2008: kampion i Gjermanise me B-Junioret e 1. FC Kaiserslautern
IMPRESSUM | DESIGNED by studio67  &  stateART